FAQ

K čemu slouží bezpečnostní schránka?

Bezpečnostní schránka je speciální kontejner uložený v zabezpečeném zařízení, k němuž má přístup pouze nájemce schránky na základě nájemní smlouvy uzavřeně s provozovatelem služby. Do prostor, v nichž jsou schránky nainstalovány, mají přístup pouze registrované osoby, a to skrze několikaúrovňové zabezpečení s využitím technologie kódovacích karet chráněných osobním identifikačním číslem (PIN). Ke schránce samotné existují pouze dva klíče – oba jsou při uzavření smlouvy předány nájemci.

Je bezpečnostní schránka opravdu nezbytná?

Co se týče ukládání cenností, jsou bezpečnostní schránky často preferovanou volbou. Počty krádeží jsou stále vysoké, a tak není vždy nejbezpečnější ukládat cennosti v domácím sejfu. Využití schránky v zabezpečených prostorách může také snížit náklady na pojištění uložených předmětů.

Jaké typy cenností mohu uložit do bezpečnostní schránky?

Každý definuje pojem „cennosti“ zcela jinak. Hodnota předmětů se může odvíjet od jejich ceny, můžete si ale také přát bezpečně uložit rodinné dědictví, jehož citová hodnota je nevyčíslitelná. Níže uvádíme seznam předmětů nejčastěji ukládaných do bezpečnostních schránek: pasy, zlato a jiné drahé kovy, šperky, umění, záložní počítačové disky, důležité dokumenty (akcie, cenné papíry, směnky), pojistné smlouvy, sbírky (např. známek či mincí), poslední  vůle, rodné  listy, listy vlastnictví, vojenská vyznamenání, důležité klíče, oddací listy, video ze svatby, rodinné fotografie, peněžní hotovost apod.

Jak si mohu pronajmout bezpečnostní schránku?

Je to jednoduché. Nejprve si zvolíte velikost schránky a předložíte průkaz totožnosti opatřený fotografií. Dále vyplníte registrační formulář a svým podpisem potvrdíte naše obchodní podmínky. Po zaplacení poplatku za pronájem vstupuje Vaše smlouva o nájmu bezpečnostní schránky v platnost a svou schránku můžete začít ihned využívat. Zajímají-li Vás další podrobnosti, stačí zavolat, kontaktovat nás prostřednictvím e-mailu, případně se osobně dostavit. Naši pracovníci jsou na pobočce přítomni NONSTOP 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu a hovoří několika cizími jazyky.

Na jakou dobu si mohu schránku pronajmout?

Standardní doba pronájmu je 1 rok. Rádi Vám však vyjdeme vstříc i v případě, že potřebujete bezpečnostní schránku jen na několik týdnů, dnů, nebo dokonce hodin.

Kolik stojí pronájem bezpečnostní schránky?

Ceny pronájmu za měsíc se odvíjejí od velikosti pronajaté schránky a doby, na kterou si schránku pronajímáte. Nejmenší schránky jsou k dispozici již od 416 Kč bez DPH měsíčně, detailní informace najdete v našem přehledném ceníku. Máte-li zájem o více informací, kontaktujte nás prosím telefonicky či e-mailem, případně se dostavte osobně – rádi Vám sdělíme vše potřebné, provedeme Vás našimi prostory a představíme veškeré služby.

Mohu do schránky uložit cokoli?

Jak je uvedeno v našich obchodních podmínkách, které každý klient podepisuje společně s nájemní smlouvou, do bezpečnostní schránky nelze ukládat předměty, jejichž uložení by bylo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy nebo obecným zájmem. Jedná se například o zbraně, výbušniny, hořlavé či radioaktivní látky, předměty podléhající zkáze apod.

Jsou uložené věci nějak pojištěné?

Všechny předměty uložené ve schránkách jsou pojištěny v rámci pojistění odpovědnosti a majetku společnosti Prague Safe Deposit s garantovaným krytím každé jednotlivé schránky do určité výše. Bližší informace a konkrétní požadavky týkající se pojištění řešíme s klienty individuálně.

Mohu si u vás uložit umělecká díla nebo rozměrné předměty?

Ano, máme k dispozici bezpečnostní schránky, skříňové trezory, kovové boxy na umělecká díla i rozměrné zabezpečené prostory. Naše zařízení je ideální pro uložení obrazů, soch a dalších uměleckých děl.

Dostanou se do schránky s mým svolením i další lidé?

Ano, nájemce může určit druhého držitele přístupové karty, který má rovněž přístup na základě registrace. Přístup do prostor Prague Safe Deposit a k bezpečnostním schránkám umožňujeme pouze registrovaným osobám starším 18 let.

Může někdo jiný, například policie nebo soudní exekutor, získat přístup do mé schránky?

K obsahu schránky, kterou jste si pronajali, máte přístup pouze Vy a Vámi určené osoby. Jedinou výjimkou je případ, kdy o předání obsahu požádají veřejné orgány na základě platného soudního příkazu.

Nechává si Prague Safe Deposit kopii mého klíče?

Ne. Společnost Prague Safe Deposit nemá k dispozici kopie klíčů, univerzální klíč ani nic podobného. Ke každé schránce existují vždy pouze dva klíče a oba při uzavření smlouvy obdrží klient.

Co se stane, pokud ztratím klíče nebo přístupovou kartu?

Pokud podepíšete smlouvu o pronájmu bezpečnostní schránky a za tuto schránku zaplatíte, bude Vám vydána přístupová karta. Pokud ji ztratíte, je nutné se osobně dostavit do Prague Safe Deposit, kde bude Vaše stará karta deaktivována a bude Vám vystavena karta nová. Pokud ztratíte jeden nebo oba klíče ke schránce, bude nutné schránku odvrtat, aby byl možný přístup. Schránky jsou odvrtávány nezávislým zámečníkem za přítomnosti dvou svědků. Veškeré takto vzniklé náklady hradí nájemce.

Jaká je otevírací doba Prague Safe Deposit?

Přístup ke schránkám v Prague Safe Deposit je možný NONSTOP 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez ohledu na státní svátky. Provozní doba administrativní části je totožná.

Typy schránek a ceník pronájmů

Pronajměte si bezpečnostní schránku u Prague Safe Deposit ještě dnes!

Kontaktujte nás
+420 224 224 664
accountmng@praguesafedeposit.com